Товары для людей с сахарным диабетом

Статьи

Нові технології в лікуванні цукрового діабету в Ізраїлі

Нові технології в лікуванні цукрового діабету в Ізраїлі

Ізраїльські лікарі і дослідники постійно розробляють і впроваджують в клінічну практику інноваційні методи лікування, завдяки чому лікування в Ізраїлі є дуже ефективним. Однією з нових технологій в області ендокринології є інсулінова помпа з системою безперервного моніторингу глюкози крові .

Що таке інсулінова помпа?

Інсулінова помпа – прилад, призначений для безперервного підшкірного введення інсуліну. Інсулінова помпа складається з власне помпи (включає інтерфейс, процесор, пристрій для дозування інсуліну та батарейки), невеликого резервуара для інсуліну та інфузійної системи (включає канюлю і катетери). Інсулінова помпа була розроблена близько 30 років тому і в даний час з успіхом застосовується для лікування цукрового діабету обох типів. Інсулінова помпа володіє наступними перевагами:

 • Більш точна доставка інсуліну;
 • Хороший контроль рівня глюкози і зниження глікованого гемоглобіну HbA1C ;
 • Відсутність значних коливань рівня глюкози;
 • Відсутність необхідності регулярно вводити інсулін за допомогою шприц-ручки;
 • Велика свобода вибору часу для прийому їжі і складу їжі;
 • Відсутність необхідності приймати вуглеводну їжу перед фізичним навантаженням;
 • Зниження ризику епізодів вираженої гіпоглікемії.

Як працює інсулінова помпа?

В інсуліновій помпі використовується тільки короткий або ультракороткий інсулін. Введення інсуліну здійснюється за допомогою 2 основних режимів – базального і болюсного.

 • Базальний режим — інсулін вводиться постійно протягом 24 годин, що замінює, таким чином, ін’єкції продовженого інсуліну.На відміну від продовженого інсуліну, фіксована доза якого вводиться відразу повністю, при використанні помпи можна змінювати кількість введеного щогодини інсуліну. Так, наприклад, у ранкові години більшості пацієнтів необхідно більшу кількість інсуліну. Навпаки, під час фізичних навантажень потрібна менша кількість інсуліну. Помпа дозволяє запрограмувати введення інсуліну в кожному конкретному випадку, включаючи тимчасове збільшення або зниження дози.
 • Болюсный режим – інсулін вводитсяпо вимогу, що замінює, таким чином, ін’єкції короткого і ультракороткого інсуліну. Цей додатковий інсулін вводиться при прийомі їжі і для корекції гіперглікемії. На відміну від базального режиму, при використанні болюсного режиму кожен раз потрібно ручне регулювання дози інсуліну.

Сучасні інсулінові помпи мають багато додаткових функцій, в тому числі калькулятори для розрахунку дози інсуліну, сигнали тривоги і вбудовані системи вимірювання рівня глюкози.

Системи для вимірювання рівня глюкози крові

Вимірювання рівня глюкози крові є невід’ємною частиною інсулінотерапії. У клінічній практиці для контролю рівня глюкози використовують різні прилади:

 • Глюкометр. Глюкометр складається з електронного пристрою (включає інтерфейс, процесор і батареї), голки (ланцета) для отримання краплі крові і тест-смужки. При використанні глюкометра контроль рівня глюкози проводиться самим пацієнтом не рідше 4 разів на день.
 • Система безперервного моніторингу глюкози крові. Для оцінки концентрації глюкози в крові можна вимірювати глюкозу і в інших біологічних рідинах. Система безперервного моніторингу глюкози —этоновое пристрій, що дозволяє вимірювати концентрацію глюкози в міжклітинної рідини в режимі реального часу. Прилад складається з сенсору (платинового електрода, що вводиться підшкірно), монітора (реєструвального рівень глюкози через певні відрізки часу) і пристрої передачі даних на комп’ютер. При використанні цього приладу контроль рівня глюкози проводиться автоматично протягом усіх 24 год.

Часто для найбільш точного вимірювання рівня глюкози обидві системи використовуються разом.

«Штучна підшлункова залоза»

Поступово стало зрозуміло, що пристрій, що об’єднує дві передові технології (інсулінову помпу та систему безперервного моніторингу глюкози крові) в один метод лікування дозволить створити умови, що повністю відтворюють функцію підшлункової залози. Ця ідея стала поштовхом до розробки інсулінової помпи з системою безперервного моніторингу глюкози крові. Завдяки наявності складного програмного забезпечення, з допомогою сучасного приладу вдається повністю автоматизувати подачу інсуліну залежно від рівня глюкози в крові. Ця закрита і повністю автономна система отримала назву «штучна підшлункова залоза».

«Штучна підшлункова залоза» використовується для лікування в Європі, США і Ізраїлі. Одним з провідних фахівців в галузі лікування цукрового діабету в Ізраїлі є доктор О. Минухин – керівник діабетичного відділення компанії D. R. A Medical . Доктор Минухин спеціалізується в лікуванні цукрового діабету 1 та 2 типу, а також багатьох інших захворювань ендокринної системи.

Матеріали взято із сайту: http://hollydolly.com.ua/нові-технології-в-лікуванні-цукровог.html